Блиц второто полувреме вижда Eels зад Sea Eagles

Двадесет и две безответни точки в рамките на последните 25 минути доведоха до победата на Eels над Sea Eagles с 36-20 в петък вечерта за победа, която ги държи в търсенето на място в челната четворка и оставя надеждите на Manly за финала за поддържане на живота.

Майка Сиво вкара два пъти в първите осем минути, за да изведе Парамата, който беше без контузения полузащитник Мичъл Моузес, с летящ старт на 4 Pines Park, но скоро това се превърна в състезание, в което преднината се променяше многократно, тъй като и двете страни се наслаждаваха на периоди на господство.

Изоставайки с 20-14 28 минути преди края, Eels се върнаха с опити към Waqa Blake, Gutherson, Will Penisini и Dylan Brown, за да поставят резултата извън съмнение.

След ранното дублиране на Sivo, Manly изглежда се задейства, с реализирани опити към Tolutau Koula и Jason Saab, съчетани с гол от дузпа между тях, давайки преднина на домакините от 14-8.

Грей зашеметява морските орли

Реализираният опит на Том Опачич доведе до 14-14 на полувремето, но след това Пара успя да пробие първи във втория период, когато Кристиан Туипулоту надмина.

Друга дузпа накара Менли да увеличи преднината си до шест, преди странно завършване на Блейк в неговия 150-ти NRL мач да го направи мач от две точки.

След това Гътърсън и Браун се състезаваха за опити от далечни разстояния, като Пенисини пресичаше между тях, за да дадат на своята страна важна победа.

Браун прокарва кама през морските орли

Моментна снимка на съвпадението

• Без полузащитника Мичъл Моузес отстрани, плеймейкърът на Eels Дилън Браун беше изключителен, като направи 40 борави и пробяга над 150 метра, за да продължи с опита си.
  • Parramatta завърши 88 процента от своите комплекти в 4 Pines Park.
  • Пет-осмият Kieran Foran на Sea Eagles напусна мача почти до крайния работен ден с, както каза треньорът Des Hasler, лека контузия на бедрото.
  • Джейсън Сааб беше поставен на отчет за един бой след 14 минути до края на мача, поставяйки петно ​​върху иначе силната вечер, която включваше опит и 249 бягащи метра.
  • Нападателят на Eels Ryan Matterson напусна терена за HIA 10 минути преди крайния ден.
  • Победата означава, че Eels са победили Sea Eagles два пъти в сезон за първи път от 2016 г.
  • Центърът на Парамата Уака Блейк отбеляза 150-ото си участие в NRL със зашеметяващ опит през второто полувреме.

Игра на играта

Забележителен завършек, когато играта остана на равновесие. Блейк показа невероятен контрол на тялото, за да свали топката точно преди коленете му да ударят тревата, за един от финалите на сезона.

Блейк с отлагането на годината

Какво казаха

Мислех, че влязохме на полувремето в доста добра форма, започнахме второто полувреме добре… но имаше някои битки, които просто трябваше да направим, но не ги направихме. Трябва да спечелим следващите четири от четири [to make the finals]… Не съм правил математиката, но нищо по-малко няма да свърши работа.“ – Треньор на Sea Eagles Дез Хаслер.

Sea Eagles: 21 кръг

„Мислех, че останахме в битката [in the second half], защото дойдоха при нас рано и опитаха. Излязохме с това, което беше необходимо в задната част на това полувреме. Мислех, че контролът ни е наистина добър и дисциплината ни е добра” – Треньорът на Eels Брад Артър.

Змиорки: Кръг 21

Какво следва

Sea Eagles се отправят към Куинсланд, за да се изправят срещу последните класирани Titans на Cbus Super Stadium следващата неделя, докато Parramatta е домакин на Rabbitohs в събота.