Вакурунабили вкарва два опита, след като Фиджи побеждава Англия с 36-10, за да запази място за полуфинала за купата с Нова Зеландия

Лондон 7s: Вакурунабили отбеляза два опита, докато Фиджи побеждава Англия с 36-10, за да запази място за полуфинала за купата с Нова Зеландия

Джосуа Вакурунабили беше твърде силен за защитата на Англия, тъй като отбеляза два опита, за да помогне на мъжкия национален отбор 7s на Fiji Airways да победи Англия с 36-10 и да запази мястото си на полуфинала за купата срещу Нова Зеландия на 7s в Лондон.

Вакурунабили направи първия си опит след прекъсване на линията от средата и веднага отбеляза отново след рестартирането.

Вуивиава Надувало също направи опит през първото полувреме.

Пилипо Букаяро показа впечатляваща игра на подкрепа, като получи разтоварвания на два пъти през второто полувреме и отбеляза два опита. Йеремая Матана също получи опит за Фиджи в края на второто полувреме.

Във втория четвъртфинал Нова Зеландия победи Ирландия със 17-7

В други четвъртфинални резултати за купата; Самоа победи Испания с 34-12, а Австралия елиминира Южна Африка с 21-17.

Полуфиналите за Купата между Фиджи и Нова Зеландия са в 1.53 ч. в понеделник, последвани от Самоа срещу Австралия.

Финалът за Купата ще започне в 4.58 ч. в понеделник.

Можете да гледате на живо коментарите на мачовете на Фиджи с нашия топ коментатор по ръгби Антонио Рахиман и бившия фланкер на Fijiana 15s, Mere Moto по Viti FM на 92FM, 92.2FM и 92.6FM.

Можете също да изтеглите приложението fijivillage, за да слушате коментарите чрез опцията за радио на живо

Фиджи
срещу
Англия
1 ‘Начало на Waisea Nacuqu
0-0
1 Семи Кунатани с дузпа и Джосуа Вакурунабили пробива защитата на Англия, за да направи първия опит за Фиджи. Преобразуването не е успешно
5-0
2 „Преминават напред покрай Букаяро, сега влизат в схватка

3 ‘Алекс Дейвис се опитва да мине през защитата, но губи топката
4 „Джосуа Вакурумабили го прави отново и прави втория опит за фиджийската страна, реализацията от Накуку е успешно 12-0
6 ‘Vuiviawa Naduvalo се възползва от дузпите и стига до пробната линия, за да отбележи, за да увеличи преднината си. Преобразуването е успешно. 19-0
7 ‘Расаку разтоварва топката на Пилипо Букаяро, за да направи третия опит. Преобразуването е успешно 24-0

Полувреме

24-0

24-5
8 ‘Алекс Дейвис вкара гол за английския отбор
24-5 10 ‘Англия владее топката и си научава уроците от първото полувреме. Англия се опитва да пробие отбраната на Фиджи.
24-10
11 ‘Алекс Дейвис екзекутира за Англия прави втори опит за Англия да настигне Фиджи. Преобразуването не е успешно
12 Фиджи вече владее и влиза на територията на Англия за първи път през второто полувреме. Букаяро открива пропуските и преминава до линията за опит и отбелязва четвъртия опит за Фиджи. Преобразуването е успешно 31-10
14 Дузпа за Фиджи и те търсят нов резултат. Кунатани разтоварва на Джеремая Матана, за да завърши играта с опит. 36-10