„Глупави дузпи, тъпи обороти“: Шефовете умоляват да се поостаряват за четвъртфиналите

Ко-капитанът на шефовете Брад Уебър умолява отбора си да се подобри за четвъртфиналите си в Супер Ръгби Пасифик, след като „тъпи дузпи и тъпи обороти“ почти им струваха срещу фиджийския Друа.

Ревещи се от буйна, разпродадена домакинска публика от около 11 000 в първия вкус на Лаутока на Super footy, домакините нараснаха до един миг от голямо разстройство в събота, с Chiefs се хващат за победа в последния рунд с 35-34.

Гостите имаха нужда от победа, за да си гарантират домакинско предимство поне в първия кръг на плейофите, въпреки че, както се оказа, разстроените резултати по-късно през нощта означаваха, че все пак ще завършат в четворката. Резултатът е, че те ще бъдат домакини на Waratahs в Хамилтън в 16.35 ч. тази събота.

Виная Хабоси отново беше опасно предложение от лявото крило като фиджийската Друа

Пита Симпсън / Getty Images

Но във всеки случай, пътуването до Чърчил Парк беше поредният сигнал за събуждане за страна, която завърши на трето място в класацията с рекорд 10-4, но която се мъчеше да нареди всички убедителни изпълнения заедно.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* Плейофи за Super Rugby Pacific: Всичко, което трябва да знаете за четвъртфиналите
* Стари кучета или нови крака: Всички чернокожи са изправени пред най-голямата дилема за избор от години
* All Blacks подкрепят Angus Ta’avao върху неговата основна млечна храна, рапирайки, укулеле и опитвайки се за Wallabies

Чифс спечелиха шест от последните си седем мача, но освен сблъсъка с 54-21 от миналия уикенд над Форс, последните пет седмици отбелязаха поражение от Бръмби и победи от само три, две и сега една.

„Мислех, че сме изиграли нашата една и сме излезли от затвора само карта без затвор срещу бунтовниците преди няколко седмици, но се оказа, че имаме две“, отбеляза Уебър в интервю след мача с водещия телевизионен оператор след най-новата им гризачка за нокти.

„Човече, шапка долу за Друа, последните 10-15 минути бяха просто невероятни. Не съм виждал такъв вкаран опит [the 100-metre stunner started by Vinaya Habosi and finished by Kalaveti Ravouvou] в цялата ми кариера. Така че просто се чувствам невероятен късметлия да се измъкна от това.

„Съчувствам за тях, защото по забавен начин те вероятно го заслужават тази вечер.

„Току-що успяхме да направим тази игра в края и аз съм доста горд с тези момчета, с гръб към стените, нещо като нещо.”

Ко-капитанът на шефовете Брад Уебър казва, че неговият отбор трябва да отстрани своите „тъпи“ грешки преди четвъртфинала.

Дейв Роуланд / Getty Images

След като отбелязаха пет собствени опита – включително опит от дузпа от схватка, която продължава да бъде оръжие – Chiefs изглеждаха сравнително безпокойни за преднината си с 35-13, въпреки че имаше много грешки при боравене в горещи и влажни условия, където дори хлъзгава топка не трябваше да е виновна за много от тях.

И крайните числа подчертаха късното им тежко положение, като Друа ги удряше в бягащи метри (605-270), защитниците бяха победени (32-14), чисти пробиви (6-3) и разтоварвания (16-5), като шефовете също удобно втори най-добър при пропуснати борби (32-14) и допуснати дузпи (11-8).

„Просто някои глупави грешки“, оплака се Вебер. „Наистина бихме могли да вкараме още няколко опита, за да ги унищожим, а не да им дадем малко подуши, това е всичко, от което Друа се нуждае.

“Така че трябва да се отървем от тези глупави наказания и глупави обороти и ще дадем добър тласък на това състезание.”

Докато неговата страна ще продължи поне още една седмица, това е краят на пътя за Друа в първата им кампания, завършвайки втори до дъно с рекорд 2-12.

Но това, което беше ясно за 31-годишния 16-тест полузащитник на All Blacks, беше колко добро е допълнението на фиджийската страна в състезанието.

През последните седмици те претърпяха 67-5 и 61-3 хавлии на земя в Нова Зеландия, но доказаха колко различно предложение са на домашна територия, след като също така изкараха Highlanders близо в единствения им излет в родината си.

„След няколко години това ще бъде сериозно трудно място за идване и игра, особено за отборите на Нова Зеландия по това време на годината, защото в Хамилтън тази сутрин беше около един градус, ела тук е 30 градуса и купища от влажността“, каза Вебер.

„Това е първият им сезон и ако погледнете вида на ръгбито, което играят – това показва, че са взели правилното решение, като са ги въвели“.