Грешки, Warriors отново се провалят въпреки блестящото начало, губейки с 24-16 от Knights

На стадион Moreton Daily, Redcliffe: Warriors 16 (Адам Помпей 4 мин., Вилиаме Вайлеа 8 мин., Далин Ватене-Железняк 50 мин. опита; Рис Уолш 2 гола), Рицари 24 (Тайсън Фризел 23 мин., Едрик Лий 28 мин., Енари Туала 52 мин., 68 мин. опита; Джейк Клифорд 4 гола). HT: 12-12.

Без контейнер: Марсело Монтоя (Войни)

Уориърс загубиха първия си мач на Мортън Дейли Стейдиъм, слизайки с 24-16 от Нюкасъл Найтс.

Беше трудна седмица за клуба извън терена и не беше по-добре в събота, тъй като не успя да победи отбор, който спечели само един мач от втория кръг.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* Няма значение проблемите извън терена, има игра за победа на Warriors
* Мат Лодж говори за противоречивото напускане на Warriors: „Нямаше спор“
* Напускането на Matt Lodge’s Warriors: Конфронтацията на хотела със собственика на клуба доведе до голямо изплащане

Но не трябваше да е така през първите 15 минути, като изглеждаше, че Уориърс вървят към най-впечатляващата си победа за сезона, атаката им беше огнена и защитата стабилна, докато рицарите бяха в режим на самоунищожение.

Едрик Лий отбеляза един от рицарите, опитвайки се, когато се върнаха от дефицит с 12-0 да победят Уориърс в Редклиф.

Алберт Перес / Getty Images

Въпреки това, това беше непрекъснато една стъпка напред, една стъпка назад за Уориърс през останалата част от играта, тъй като те правеха индивидуални грешки навсякъде и само с една победа от последните си седем мача, това казва всичко, което трябва да знаете за това как този екип пътува.

Никога няма да се разбере дали този мач щеше да се развие по различен начин, ако Мат Лодж не беше напуснал клуба, но неговото отсъствие се усеща, особено с контузения Addin Fonua-Blake.

И все пак в началото Уориърс изглеждаха превъзходно. След пет минути те лесно отвориха защитата на десния край на рицарите, за да позволят на Адам Помпей да отбележи в четвъртата минута.

Но не казвайте, че защитата на рицарите не е балансирана, тъй като беше еднакво неспособна да се опита да спре Уилям Вайлеа да вкара четири минути по-късно.

Мичъл Барнет, който се присъединява към Уориърс следващата година, може би се чуди за какво се е допуснал.

Шон Джонсън, който беше изпълнил пълния аут по-рано, изгуби топката при опит да я отстрани за опит в 21-ата минута, но имаше силен контакт върху него от Даниел Сайфити при захвата и Рис Уолш изби дузпа за направи резултата 12-0. Все пак това наистина трябваше да бъде опит за дузпа.

Изритане при пълен удар от Уолш върна инерция на Найтс и резултатът беше опит на Тайсън Фризел и Едрик Лий.

Това беше неравномерен мач от Джонсън, но той направи превъзходен удар от кръстосано поле на Далин Уатене-Железняк, за да даде опит на крилото.

Но няма ограничения за това колко пъти Уориърс могат да се стрелят в крака, като Шанел Харис-Тавита чукна при началния удар и от следващия сет Енари Туала отбеляза гол, като реализацията на Джейк Клифорд изведе рицарите в предната част за първи време.

Марсело Монтоя беше блокиран в 62-ата минута за висок удар срещу крилото на Найтс Доминик Йънг и девет минути по-късно играта приключи, когато Туала направи втория си опит.

Големият момент

За пореден път този сезон бункерът отсъди срещу Уориърс в ключов момент. Шон Джонсън изби топката при опит за гол в 20-ата минута, но това беше, защото ударът на Даниел Сайфити върху него беше висок. Беше отсъдена дузпа, но трябваше да бъде опит от дузпа.

Рейтинг на мача

5/10: Сблъсък между тези Panthers и Storm това не беше. И двата отбора бяха виновни за грешки на ученици и имаше много други неща, които дори не бяха в стандарта за резервен клас.

Голямата картина

Загубата от Knights, ужасен отбор, показва къде се намира този отбор на Warriors. Те няма да получат дървената лъжица, но осемте най-добри надежди избледняват бързо.

MVP

Антъни Милфорд непрекъснато се завръща в NRL, след като пропусна по-голямата част от сезона. Той не беше брилянтен в началото на тази игра, но когато се брои през второто полувреме, бившият Бронко се изправи по-високо от всеки Warrior.