Звездите надделяват в трилъра за продълженията над Steel и печелят място във финалите на ANZ Premiership

Атака със стоманен гол Джорджия Хефернан е изправена пред силен защитен натиск от вратата на Старс, задържайки Ана Харисън в неделя.

Робин Еди / Неща

На стадион Southland Invercargill: Stars 62 (Мая Уилсън: 44/48, Джейми Хюм: 18/24) стомана 60 (Джордж Фишър: 45/46, Джорджия Хефернан: 13/15, Спасител Туи: 2/3) 1Q: 13-11, HT: 27-28, 3Q: 41-44, FT: 56-56.

Звездите запазиха своето място във финалите на ANZ Premiership с вълнуваща победа в продълженията, слагайки край на трите най-добри надежди на Southern Steel.

В пулсиращ сблъсък, достоен за финален мач, Старс победиха стоманата с 62-60 в Инвъркаргил в неделя, след като резултатът беше 56 на цялото време.

Това беше четвърта поредна победа за Stars, които потенциално все още биха могли да завършат първи и да спечелят права за домакин на големия финал на 12 юни.

Каквото и да се случи в техните последни мачове от два кръга, Звездите най-малкото ще играят в елиминационния финал на 8 юни (два срещу три).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* Звездите са напълно фокусирани, докато завършват сезона на ANZ Premiership с три мача за пет нощи
* Сблъсъкът на Crunch ANZ Premiership между Mystics и Pulse е отложен заради Covid-19
* Грейс Нвеке извън сблъсъка на Mystics с Pulse; се състезава, за да бъде готов за финалите на ANZ Premiership

Удрящата победа извежда Stars на второ ниво с Central Pulse с 28 точки от 13 мача – три точки назад от топ Мистикс, на когото остава само една игра.

Изглеждаше, че Steel може да спечелят жизненоважна победа в края на състезанието, за да запазят надеждите си за финала, но не беше така.

Стрелба от стоманен гол Джордж Фишър е защитен от вратата на звездите, задържайки Ана Харисън в неделния трилър за ANZ Premiership.

Стоманата поведе с 55-53 с две минути до края на регламента, но пропуснат удар на Спасител Туи се оказа скъп в последната минута.

Звездите се възползваха от грешката и отбелязаха два бързи гола, за да стигнат до 56-всички в края на нормалното време.

Дори след първото триминутно продължение, Стоманата поддържаше преднина от един гол (59-58), но ключов обрат в защита от центъра на Холи Фаулър доведе до обрата.

Атака на крилото на звездите Джина Крамптън вкарва топката във вратата, стреля Мая Уилсън в неделния сблъсък в Инверкаргил.

Робин Иди / Неща

Звездите отбелязаха от тази печалба в защита и след това отбелязаха мрежа от резултантния централен пас, за да затворят вълнуваща победа.

Това беше случай на това, което можеше да се случи за Стоманата, които водеха с шест гола (50-44) в началото на последната четвърт.

Те пуснаха звездите обратно в състезанието и ги накараха да платят с някои критични голове от Мая Уилсън и Джейми Хюм в края на мача.

Най-добре на корта

В този трилър имаше няколко кандидати от двата отбора, но крилото на Старс атакува и капитанът на Сребърните папрати Джина Крамптън стоеше високо, когато се брои. Крамптън изпрати много точна топка в Уилсън и Хюм и беше кула от сила в средата на корта. След тихо начало на сезона по нейните стандарти, опитният мидкорт започва да достига топ форма.

Големият момент

Това трябва да е основният дефанзивен удар на Фаулър във втория период на продълженията. Звездите отбелязаха от тази печалба и след това отново отбелязаха мрежа от собствения си централен пас, за да запазят победата.

Рейтинг на мача

9/10: Претендент за мача на сезона. С толкова много на линия, и двата отбора дадоха всичко от себе си и донесоха много интензивност. Можеше да мине и в двата варианта в продълженията, но Звездите преминаха през етапите на натиск, за да спечелят важна победа.

Голямата картина

Стоманата са дошли да играят само в последните си два кръга, като финалите вече са извън техния обхват. Тази победа гарантира на Stars място в първите три финала, но те ще искат да завършат възможно най-високо в таблицата. Те завършват кръга с Magic в сряда, последвани от Steel отново в четвъртък в Таканини.