Игрите на Британската общност: Киви в действие на деветия ден в събота

Това е ранен старт за Silver Ferns, за да запазят надеждите си за златен медал от Игрите на Британската общност живи в Бирмингам в събота вечер.

Отборът на Дам Ноелин Тауруа се изправя срещу Ямайка в първия полуфинал в 9 сутринта местно време (20:00 ч. новозеландско време), след поражението им с 10 гола от Англия в последния им мач от басейна.

Ямайка беше изненадващ топ квалификант от другата група след неприятна победа над Австралия и ще бъде трудно да бъде победен за папратите, които рядко изглеждаха, че ще надминат Англия.

Уитни Сунес от Нова Зеландия.

Матю Импи/Photosport

Уитни Сунес от Нова Зеландия.

Нова Зеландия завърши ден осми с внушителни общо 41 медала, включително 17 златни, с победата на Том Уолш в тласкането на гюле, изравнявайки отбора с рекордното им злато в Окланд през 1990 г..

Деветият ден на Нова Зеландия започва на боулинг грийна, като женската двойка Кейтлин Инч и Селина Годард се стремят да спечелят бронза срещу Малайзия в 19:30 ч.

Скачачката на височина Кийли О’Хейгън и бегачът на 1500 метра Сам Танер преследват медали в сутрешната сесия на пистата, преди Голд Коуст Шампионката по хвърляне на чук за 2018 г. Джулия Ратклиф и Никол Брадли отидете за златото вечерта (6 сутринта новозеландско време) заедно с бягащата на 400 метра препятствия Портия Бинг (6.30 сутринта) и бегачката на 5000 метра Джорди Биймиш (7.10 сутринта).

Фаворитите за златен медал в скуоша Джоел Кинг и Пол Кол се изправят срещу Индия в 1.15 сутринта за място във финала на смесени двойки, White Ferns на крикет се изправят пред плашещ полуфинал срещу Австралия в 5 сутринта преди плажните волейболистки Алис Зейман и Шона Поли, и боксьорът Уила Мау’у се подготвя за полуфинал за да преминат към съответните им състезания за златен медал.

Kiwis в действие в ден девет от Игрите на Британската общност в събота (пъти по Нова Зеландия, * обозначава, ако са квалифицирани):

купи-

19.30: Дамски двойки (Кейтлин Инч, Селина Годард) мач за бронзов медал срещу Малайзия

нетбол-

8 вечерта: Полуфинал – Сребърни папрати в Ямайка

гмуркане-

21.05: 3 м трамплин мъже предварителни състезания (Лиъм Стоун, Фрейзър Тавенър)

Атлетика-

21.17: Финал в скока на височина жени (Кийли О’Хейгън)

12.10 сутринта: Финал на 1500 м мъже (Сам Танер)

борба-

21.30: Предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж – свободен стил жени до 76 кг (Мишел Монтегю)мъже свободен стил U57кг (Сурадж Сингх)мъже свободен стил U74кг (Коул Хокинс)

бадминтон-

10 вечерта: Четвъртфинал на смесени двойки (Оливър Лейдън-Дейвис, Анона Пак) в Сингапур

гимнастика, художествена

22.22: Финал на клубовете (Хавана Хопман)

(неделя, 7 август-)

скуош-

1.15 сутринта: Полуфинал на смесени двойки (Пол Кол, Джоел Кинг) в Индия

борба-

4 сутринта: Борба за медали – свободен стил жени U76kg* (Мишел Монтегю)мъже свободен стил U57kg* (Сурадж Сингх)мъже свободен стил U74kg* (Коул Хокинс)

крикет-

5 сутринта: Полуфинал – Бели папрати в Австралия

гмуркане-

5.05 сутринта: Финал на 3 метра трамплин* (Лиъм Стоун, Фрейзър Тавенър)

Атлетика-

6 сутринта: Финал на чук жени (Никол Брадли, Джулия Ратклиф)

6.30 сутринта: Финал на 400 метра с препятствия жени (Порша Бинг)

7.10 сутринта: Финал на 5000 м мъже (Джорди Биймиш)

Плажен волейбол-

7 сутринта: Полуфинал жени (Алис Зейман, Шона Поли) в Канада

Бокс-

8.15 сутринта: Полуфинал – супер тежка категория мъже 92+ кг, Уила Мау’у v Delicious Orie (Англия)