Кентърбъри избегна шока, загуба на Фара Палмър Къп от Каунти със завръщане през второто полувреме

На стадиона Navigation Homes, Пукекохе: графства Манукау 31 (Наказателен опит 14 минути, Hazel Tubic 25 минути, Ruby Tui 38 минути, Langi Veainu 50 минути опити; Tubic 3 cons, химикал)

Кентърбъри 36 (Ейми Дю Плесис 18 минути, Луси Дженкинс 43 минути, Грейс Щайнмец 46 минути, Марта Матаеле 61 минути, Роузи Кели 68 минути опити; Кендра Кокседж 3 минуса, химикалка, Кели против). HT: 21-10. Жълт картон: Стейси Ниао (Кентърбъри)

Кентърбъри се върна след загуба с 21-10 на полувремето, за да победи Каунтис Манукау с 36-31 в Купата на Фарах Палмър на стадион Навигация Хоумс в събота.

Отборът на върха на таблицата Кентърбъри беше надигран през първото полувреме, правейки грешки и не ценейки топката достатъчно.

Въпреки това, те бяха по-клинични през втория период, докато графствата изглеждаха изчерпани, тъй като Кентърбъри спечели второто полувреме с 26-10.

Марта Матаеле от Кентърбъри отбелязва един от опитите на своя отбор през второто полувреме при победата им над Каунтис Манукау Хийт.

Дейв Роуланд/Гети изображения

В други мачове в събота Окланд победи Манавату с 32-5, Уайкато победи Bay of Plenty със 17-10, а Hawke’s Bay победи Northland с 32-17.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* Разочароваща загуба за Manawatū Cyclones срещу Counties Manukau
* Bay of Plenty Volcanix печелят неприятна победа над Auckland Storm в Farah Palmer Cup
* Обратен чат: Челси Семпъл за ритъмове, бира в бараките и забавния човек сър Греъм Хенри

Тасман играе с Норт Харбър, а Таранаки е домакин на Отаго в оставащите игри от кръга в неделя.

Разхлабените нападатели на Кентърбъри бяха впечатляващи при прекъсването, докато по-мобилната им стегната петица постепенно надделяваше срещу Каунтис.

Но не започна така. В 14-ата минута на Каунти беше отсъден опит за дузпа, когато вратарят Стейси Ниао извади от играта удар с чип от Руби Туи, който влезе във вратата, нещо, което не само коства седем точки на Кентърбъри, но и Ниао беше пратен в кошчето.

Кентърбъри отвърна бързо, като центърът Ейми Дю Плесис удари пролука в защитата на Каунти близо до средната линия и тя тичаше по целия път до дома недокосната, за да отбележи.

В 25-ата минута Каунти отново отбеляза. Първоначалната упорита работа беше свършена от Лейлани Перезе, Джоана Фанене Лоло и другите нападатели, като удариха топката отдясно, топката беше завъртяна към другия фланг и Хейзъл Тубич, празнуваща 50-ия си мач за провинцията, се изви навън битка за гол.

Шест минути до началото на полувремето Кендра Коксидж рита дузпа, за да се приближи на четири точки от Каунти.

Въпреки това, преди смяната на страните, Tubic нанесе прекрасен напречен удар към Tui, който го улови на скорост и се втурна за третия опит на Counties.

Кентърбъри пламнаха в началото на второто полувреме, като Луси Дженкинс и Грейс Стайнмец вкараха проби през първите шест минути.

Ланги Веаину, който замени Туи на полувремето, пресече пас на 22-метровата линия на Кентърбъри, за да се втурне, за да се опита да върне Каунтис напред, но преднината не продължи, като крилото Марта Матаеле направи пас под гредовете за затваряне обхват опитайте.

Когато Роузи Кели отбеляза шестия опит на Кентърбъри 12 минути преди края, тя даде на отбора си малко място за глътка въздух, което Тубич затвори до пет точки с наказание три минути преди края, за да си осигури бонус точка.