Мюнстър великолепен, но Хюз наранен, когато Сторм победи Титаните

Камерън Мънстър отбеляза завръщането си като краен защитник в петък вечер с хеттрик, за да помогне на Сторм да победят Титаните с 32-14, въпреки че победата може да дойде на цена, тъй като звездният полузащитник Джахром Хюз напусна играта с контузия в рамото.

Мънстър, който игра предимно като краен защитник през първите четири сезона от кариерата си в NRL, беше късно включен отзад като прикритие на контузения Ник Мийни и не разочарова, отбелязвайки общо 20 точки благодарение на своите три опита и четири реализации .

Хюз, който получи контузия в края на първото полувреме и игра до почивката, преди да бъде изваден от мача, ще бъде прегледан в събота, докато Сторм също ще изчакат да видят какво ще се случи с това, че Брандън Смит е поставен на отчет за бедро – борба в стил дроп на 28 минути.

Бурята нанесе по-голямата част от щетите през първото полувреме, превъзхождайки Титаните с 22-10, преди да пресекат още двама през второто полувреме, за да спечелят втория си пореден мач.

В рамките на първите 15 минути Storm бяха задържани два пъти и накараха новото подписване под наем Дейвид Нофоалума да изпусне един над линията, но скоро водеха с 10-0 благодарение на опитите на завърналото се крило Ксавие Коутс и Мънстър.

Когато Кени Бромич добави трети в 22-та минута, Титаните изглеждаха в големи проблеми, но успяха да се преборят с така необходимите опити на Бо Фермор и Херман Есе’езе.

Оживеният Бромич превъзхожда

Секундата на Мюнстер завърши първото полувреме с гол.

Опитът на Брайън Кели три минути след второто полувреме постави сцената за завръщане в Голд Коуст, но последно поставените Титани се бореха да се възползват от възможностите си от този момент нататък и в крайна сметка позволиха на Бурята да завърши на върха.

Трети за Munster завърши една хубава нощ в офиса, която включваше 252 бягащи метра и девет паузи за борба, като Young Tonumaipea добави един последен опит за Storm в последната минута на мача.

Мюнстер получава своя хеттрик

Моментна снимка на съвпадението

• След като бе включен късно като краен бек, Камерън Мънстър изигра главна роля с три опита и 252 рън метра, като допълнителните му четири реализации го оставиха с 20 точки тази вечер. Сега той има 11 опита в 10 мача срещу Титаните.
  • Джахром Хюз получи контузия на рамото в края на първото полувреме на 100-ия си мач за Сторм и не се завърна. В събота ще му бъдат направени прегледи, за да се установят щетите.
  • Бурята водеше с 22-10 на полувремето.
  • Крилото Ксавие Коутс се завърна силно в игра след контузия, която го извади от 12-ия кръг, отбелязвайки опит и бягайки 109 метра.
  • Проститутката на Титаните Арън Буут напусна терена с контузия в коляното на 14-та минута и не се върна.
  • В първия си мач след три мача наказание Брандън Смит беше поставен на доклад за битка в стил хип-дроп през първото полувреме
  • Бурята спечели последните си осем мача срещу Титаните.

Игра на играта

След като Титаните си пробиха път обратно, за да изостанат само с шест точки, вторият опит на Мънстър спря импулса им и върна Бурята обратно на пътя. Звездата на Бурята продаде плъзгащата се защита като манекен, преди да изгори.

Мюнстер готви от краен защитник

Какво казаха

„Борихме се здраво през това второ полувреме и бавно изглеждахме добре, а след това допуснахме няколко грешки и някак си проправихме път към финалната линия. Много за харесване, но просто не достатъчно.“ – Треньор на Титаните Джъстин Холбрук.

Титани: Кръг 21

„Мислех, че започнахме мача наистина добре и когато стигнахме до 14-0, вероятно се надявах, че мачът може би ще стане твърде труден за Титаните. Но за тяхна чест те просто продължиха да се борят.“ – Треньор на Storm Крейг Белами.

Буря: Рунд 21

Какво следва

Титаните имат дълга почивка, преди да приемат Морските орли следващата неделя, докато Бурята се завръщат в игра в четвъртък вечер срещу водещите в класацията Пантери. Мелбърн са готови да посрещнат отново контузения краен защитник Ник Мийни, докато центърът Джъстин Олам също може да се завърне след COVID.