На живо: Игрите на Британската общност, ден шести действие от Бирмингам

Планинският колоездач Сам Гейз, без основния си съперник, се стреми да започне златната треска в Нова Зеландия в шестия ден от Игрите на Британската общност, които може да доведат до поток от медали на Kiwi малко след 6 сутринта в четвъртък.

След вицешампиона от 2018 г. Антон Купър се оттегли поради Covid-19Gaze изглежда сериозен шанс да спечели златни медали, когато той и сънародникът му Ben Oliver се подредят в състезанието по крос-кънтри в 22:30 ч. в сряда (NZT).

Тогава става неистово, с потенциал най-малко четири златни монети да бъдат накичени около врата на новозеландеца в рамките на около час рано в четвъртък.

Сам Гейз от Нова Зеландия по пътя към златото от Игрите на Британската общност през 2018 г.

Андрю Корнага/Photosport

Сам Гейз от Нова Зеландия по пътя към златото от Игрите на Британската общност през 2018 г.

Златният медалист по вдигане на тежести от Голд Коуст 2018 г. Дейвид Лити изглежда ще се върне назад в 5:30 сутринта, световен номер 2 по скуош Paul Coll играе срещу Джоел Макин от Уелс за злато около 6 сутринта като топъл фаворит, плувецът Люис Клербърт гледа към трето злато в 6.07 ч. сутринта на 200 м съчетано, тогава тласкачката на гюле Мади Уеше – класирана на второ място в Британската общност на последните световни шампионати – хвърля за медал малко след 7 сутринта.

Има и висок скок Хамиш Кер и Спринтьорката на 100 метра Зоуи Хобс преследва места на подиума, като последната се изправи срещу бронзовата медалистка от световното първенство от Ямайка Илейн Томпсън-Хера на полуфинал два около 6.40 сутринта. Надпреварата за медали на 100 метра при жените е насрочена за 8.45 часа.

Първата поставена в скуоша за жени Джоел Кинг има своя мач за бронзов медал след разочарованието на полуфиналите, докато щангистът Джуниър Таси и петима джудисти започват шестия ден на Нова Зеландия в търсене на място на подиума.

Kiwis в действие на шестия ден от Игрите на Британската общност в сряда (по Нова Зеландия, * обозначава, ако е класиран):

купи-

19.30: Двойки жени 2 и 3 кръг (Кейтлин Инч, Селина Годард)сингъл мъже кръг 2 и 3 (Шанън Макилрой)

Вдигане на тежести-

20.30: Мъже 109 кг, медали (Джуниър Таси)

джудо-

9 вечерта: Жени -78 кг предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж (Мойра де Вилиърс, Хейли Маки)жени +78 кг предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж (Сидни Андрюс)мъже -100 кг предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж (Джейсън Костър), мъже над 100 кг предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж (Коди Андрюс)

Топлини по плуване-

21.33: 200 м мъже IM (Луис Клербърт)

21.57: 400 м свободен стил жени (Ерика Феъруедър, Ив Томас)

Колоездене, планинско колоездене-

22.30: Финал в крос-кънтри мъже (Сам Гейз, Бен Оливър)

(четвъртък, 4 август-)

Бокс-

12 на обяд: Четвъртфинали – мъже категория перо U57 кг, Алекс Мукука срещу Джоузеф Коми (Гана)

купи-

2 сутринта: Жени, тройки 3 и 4 кръг (Вал Смит, Тайла Брус, Никол Туми)мъжки четворки 2 и 3 кръг (Али Форсайт, Майк Галоуей, Андрю Кели, Тони Грантъм)смесени двойки B2-B3 кръг 5 (Джералд Брауерс, Сю Кърън)

бадминтон-

3.30 сутринта: Смесени двойки, 1/32 финал (Оливър Лейдън-Дейвис, Анона Пак)

скуош-

3 сутринта: Сингъл жени, мач за бронзов медал, Джоел Кинг срещу Сара-Джейн Пери (Англия)

6 сутринта: Сингъл мъже, мач за златен медал, Пол Кол v Джоел Макин (Уелс)

джудо-

4 сутринта: Жени -78 кг състезания за медали* (Мойра де Вилиърс, Хейли Маки)състезания за медали мъже -100 кг* (Джейсън Костър)състезания за медали над 78 кг жени* (Сидни Андрюс), състезания за медали над 100 кг мъже* (Коди Андрюс)

Вдигане на тежести-

5.30 сутринта: Мъже 109 кг+, медали (Дейвид Лити)

Атлетика-

6 сутринта: Финал в скока на височина мъже (Хамиш Кер)

6.43 сутринта: Полуфинали на 100 м жени (Зоуи Хобс)

7.05 сутринта: Финал на гюле жени (Мадисън Уеш)

8.45 сутринта: 100 м финал жени* (Зоуи Хобс)

плуване-

6.07 сутринта: Мъже 200 м IM финал* (Луис Клербърт)

6.37 сутринта: 400 м свободен стил жени, финал* (Ерика Феъруедър, Ив Томас)

6.45 сутринта: 50 м свободен стил мъже, финал* (Камерън Грей)

Плажен волейбол-

7 сутринта: Нова Зеландия мъже срещу Англия, група C (Сам О’Ди, Брад Фулър)

8 часа сутринта: Нова Зеландия жени срещу Канада, група A (Алис Зейман, Шона Поли)