На живо: Игрите на Британската общност на ден осми

Вал Смит, вдясно, и Никол Туми получават още един шанс за медал с тройката на Нова Зеландия при жените.

Джеймс Рос/AAP чрез Photosport

Вал Смит, вдясно, и Никол Туми получават още един шанс за медал с тройката на Нова Зеландия при жените.

След а спокоен ден за Нова Зеландия в седмия ден със самотен бронзнещата трябва да се нажежат в петък вечер и в събота (NZT) на Игрите на Британската общност.

Колосът в тласкането на гюле Том Уолш и неговият сънародник в хвърлянето на кълбо Джако Гил са в центъра на осмия ден на Нова Зеландия, като Уолш е доминиращият фаворит за златото, когато финалът започва малко след 6 часа сутринта (NZT).

Първо, играчите на боулинг започват нещата с водената от Вал Смит женска тройка, която иска да си осигури място в мача за златния медал в полуфинала срещу Малайзия.

Женската двойка и мъжката четворка на Киви също са изправени пред нокаут.

Борците Тайла Форд, Матю Оксенхам и Брам Ричардс – последният преодоля драмата преди Игрите – се борят за медали, докато водолазите Маги Скуайр Арно Лий и Люк Сипкс също се борят за подиум.

В 5 сутринта защитаващият титлата Black Sticks за жени се изправя срещу Англия на полуфинал и правото да преследва златни медали, докато смесените двойки скуош фаворитите за златния медал Джоел Кинг и Пол Кол гледат на четвъртфиналите срещу Шотландия.

СКАЙ СПОРТС

Жените Black Sticks победиха Южна Африка с 4-1, за да си осигурят място на полуфиналите на Игрите на Британската общност.

Kiwis в действие на ден осми от Игрите на Британската общност в петък (пъти по Нова Зеландия, * обозначава, ако са квалифицирани):

купи-

19.30: Полуфинал на тройки жени (Вал Смит, Тайла Брус, Никол Туми) в Малайзия, четвъртфинал на двойки жени (Кейтлин Инч, Селина Годард) в Уелс

11 вечерта: Четворки мъже четвъртфинал (Али Форсайт, Майк Галоуей, Андрю Кели, Тони Грантъм) срещу Уелс, полуфинал на двойки жени*

гмуркане-

21.05: 1 м трамплин жени предварителни състезания (Маги Скуайър)

борба-

21.30: Предварителни кръгове, четвъртфинали, полуфинали и репешаж – свободен стил жени до 68 кг (Тайла Форд)мъже свободен стил U65кг (Брам Ричардс)мъже свободен стил U86кг (Матю Оксенхам)

Плажен волейбол-

10 вечерта: Четвъртфинал мъже (Сам О’Ди, Брад Фулър) в Руанда

скуош-

23.45: Осминафинал на двойки мъже (Lwamba Chileshe, Temwa Chileshe) в Малайзия

(събота, 6 август-)

гимнастика, художествена

12.30 сутринта: Индивидуален многобой финал* (Хавана Хопман, Париж Чин)

бадминтон-

1.20 сутринта: Смесени двойки, осминафинал (Оливър Лейдън-Дейвис, Анона Пак) в Австралия

купи-

3.30 сутринта: Срещи за тройки медали жени (Вал Смит, Тайла Брус, Никол Туми)полуфинали на четворки мъже* (Али Форсайт, Майк Галоуей, Андрю Кели, Тони Грантъм)

борба-

4 сутринта: Борба за медали – свободен стил жени U68kg* (Тайла Форд)мъже свободен стил U65kg* (Брам Ричардс), мъже свободен стил U86kg* (Матю Оксенхам)

хокей-

5 сутринта: Полуфинал жени срещу Англия

гмуркане-

5.05 сутринта: Финал на трамплин 1 м жени* (Маги Скуайър)

6.23 сутринта: Синхронно 10 м платформа, мъже, финал* (Арно Лий, Люк Сипкс)

скуош-

5 сутринта: Четвъртфинал на двойки жени (Джоел Кинг, Аманда Ландърс-Мърфи) в Англия

7.15 сутринта: Четвъртфинал на смесени двойки (Пол Кол, Джоел Кинг) в Шотландия

Атлетика-

6.06 сутринта: Финал на гюле за мъже (Джако Гил, Том Уолш)

Плажен волейбол-

7 сутринта: Четвъртфинал жени (Алис Зейман, Шона Поли) в Англия