Ръгби лига: Warriors победени от South Sydney Rabbitohs, докато кошмарът на NRL продължава

Rabbitohs спечели масивна победа срещу Warriors. Видео / Sky Sports

Воини 10
Рабитох 48

Забравете всички приказки за това, че Warriors ще получат допълнителни домакински мачове в Нова Зеландия през следващата година или други инициативи, за да се отплатят на жертвите им през последните три сезона.

Ето едно по-добро предложение: могат ли просто да не се изправят изобщо срещу Южен Сидни през 2023 г.?

Rabbitohs бяха постоянен кошмар за отбора на Нова Зеландия през последното десетилетие и тази болка продължи в събота с болезнено поражение с 48-10.

Уориърс бяха победили отбора на Сидни само веднъж в последните 12 срещи – датиращи от 2013 г. – и никога не изглеждаха вероятни на Съншайн Коуст, след ужасно начало, което беше почти копие на сблъсъка в Magic Round през май, където те изоставаше с 26-6 на полувремето преди невероятно завръщане.

В събота Саутс водеха с 36-6 след 40 минути, въпреки че Уориърс поне показаха сърце след паузата, за да ограничат твърде много допълнителни щети на таблото.

Това беше петата поредна среща, в която Rabbitohs отбелязаха 30 или повече точки срещу Warriors, серия, която South Sydney не е успявал срещу никой противник от преди Втората световна война.

Беше катастрофа от самото начало.

Уориърс допуснаха четири ранни опита да изостанат с 24-0 след 21 минути, тъй като нищо не вървеше както трябва през първата четвърт, почти без топка, неубедителна защита и евтини дузпи.

Опит на Ед Коси спря за кратко прилива, преди още два тъчдауна в Южен Сидни да увеличат предимството на полувремето до 30 точки и да оставят Уориърс да играят за гордост през второто полувреме.

Младата проститутка Freddie Lussick, едва във втория си старт в NRL, беше един от малкото Warriors, които се появиха с кредит, с голямо натоварване в защита, докато Reece Walsh, Wayde Egan и Dallin Watene-Zelezniak никога не спираха да опитват.

Rabbitohs са страховит отбор, когато влязат в канала, но това е вид резултат, който оставя повече въпроси за йерархията на Warriors.

Въпреки че Te Maire Martin е качествено скорошно попълнение, проблемите остават в нападателите. Има явна липса на качество или разнообразие на втория ред и също така има недостиг на въздействие в средата, тъй като Мат Лодж – въпреки всичките си проблеми извън терена – остави вакуум, който не е запълнен.

Но събота беше проблем за целия отбор.

Южен Сидни се захрани с инерция и те имаха бюфет от самото начало. Първата четвърт беше шествие, тъй като Уориърс постоянно предизвикваха натиск. И за разлика от последните три седмици, имаше липса на нишесте в защита. Те не можеха да прекратят втората фаза на играта и твърде често играчите бяха изолирани един по един близо до линията.

След като Лаклан Илиас и Деймиън Кук откриха зеещи дупки, за да вкарат рано, Камерън Мъри грабна третата си асистенция в трафика, за да постави Тевита Татола, преди Игън да не успее да спре атаката от близка дистанция на Кеаон Коломатанги.

Опитът на Коси беше добре отработен ход от задната линия – с ясен пас от Игън – но бързо беше последван от петия Рабитох, което беше ниска точка. Първо на Jai Arrow беше позволено да се разтовари въпреки присъствието на трима играчи, преди Latrell Mitchell да победи серия от неефективни хващания за ръце в бягане на 35 метра до линията.

Феновете на Уориърс, които все още гледаха през второто полувреме, биха се страхували от най-лошото, особено когато Изак Томпсън вкара след три минути.

Но Уотене-Железняк показа голяма решителност да измъкне Алекс Джонстън близо до ъгловия флаг, преди Шон Джонсън да избяга двойно от Джак Мърчи и да отбележи. Мичъл вкара още един мек опит, след което дискусионно подаване напред надраска това, което би било заслужена скоба за Коси.

Но Warriors удържаха Rabbitohs през последните 24 минути, което беше малка утеха.

Воини 10 (Ed Kosi, Shaun Johnson опитва; Shaun Johnson con)

Рабитох 48 (Lachlan Ilias, Damien Cook, Tevita Tatola, Keaon Kolomatangi, Latrell Mitchell (2), Alex Johnston, Izaac Thompson tries: Mitchell osem cons)