Ръгби: All Blacks не успяха да стрелят при голяма загуба на Springboks

All Blacks продължиха поредицата си от загуби със загуба с 26-10 от Южна Африка. Видео / Sky Sports

Springboks 26 All Blacks 10

В техния определящ час, техния ден на разплата, All Blacks едва стреляха.

Стадион Mbombela избухна по шевовете с 45 000 крещящи южноафриканци, образуващи море от зеленина; пронизваща атмосфера. Местните със сигурност също имаха за какво да викат.

В този нажежен до бяло котел, сред гъмжащите Спрингбокс, при първото им начинание в Южна Африка от четири години, All Blacks не успяха да се справят с безмилостното въздушно и физическо нападение над сетивата им.

Не беше, че All Blacks бяха уплашени. Не че бяха хванати неподготвени. Boks се придържаха към техния лишен от въображение план, доминиран от напред, и го изпълниха до съвършенство. All Blacks знаеха, че идва – и все още нямаха малко отговори.

Петата загуба от последните им шести тестове оставя старши треньора на All Blacks Иън Фостър един мач – на Елис Парк следващата седмица – за да спаси работата си.

Ако не е било ясно преди, сега е очевидно очевидно – това е група All Blacks, лишена от увереност и посока. При тези обстоятелства внезапното съживяване в меката на южноафриканското ръгби следващата седмица изглежда само фантастична мечта.

Съвкупността от доказателства след поражението от Ирландия в домакинската серия миналия месец тежи тежко върху оспорвания мандат на Фостър, който изглежда все по-несъстоятелен.

Грозен инцидент в 75-ата минута, когато крилото на Спрингбокс Кърт-Лий Арендзе изтри Бодън Барет във въздуха – плеймейкърът на All Blacks се претърколи на тревата и се приземи на главата си – помрачи края на този мач. Арендзе получи червен картон и трябваше да прекара дълго време извън линията за небрежното си предизвикателство. За щастие Барет не е пострадал сериозно.

Песни на “Bokke Bokke” многократно кънтяха, докато Springboks натискаха напред чрез високи топки и груба сила, за да смила методично All Blacks. Семейство Бокс не направиха нищо специално – и не им се наложи. Тяхната територия, базирана на натиск игра удуши плоската атака на All Blacks, която накара Барет да желае някой да бяга от него цяла вечер.

Кърт-Лий Арендзе от Южна Африка, вляво, празнува със съотборниците си, след като вкара гол.  Снимка / AP
Кърт-Лий Арендзе от Южна Африка, вляво, празнува със съотборниците си, след като вкара гол. Снимка / AP

Шанън Фризъл отбеляза късен утешителен опит след превъзходен пробив на Кейлъб Кларк, но последната разлика от поражението поласка хората на Фостър, след като те изоставаха с 10-3 на полувремето. Освен това беше близо до най-голямата победа на Южна Африка срещу All Blacks у дома – тяхната победа със 17 точки през 1928 г.

За четвърти пореден тест All Blacks започнаха отзад, като противникът отбеляза първи. През първото полувреме All Blacks едва се измъкнаха от своята половина. Те се запазиха за кръпки след това и хвърлиха странния контра удар, но до последната четвърт се разпаднаха с неправилното функциониране на комплекта и често срещаните грешки се оказаха скъпи.

Разочарованието от повредата отново беше основен проблем. Те бяха капсулирани от неспособността на All Blacks да се справят с неподвижното присъствие на Малкълм Маркс над топката. Три пъти проститутката на Springboks спечели обороти или наказания.

Схватката на All Blacks беше друга проблемна област. Докато някои решения бяха дискусионни, схватката претърпя сериозни проблеми, като допусна четири нарушения през първото полувреме – три срещу твърдата опора Ангъс Та’авао. All Blacks върнаха едно в края на полувремето, но тези дузпи позволиха на Boks да контролират темпото, да ритат към ъглите и да упражняват постоянен натиск.

При атака All Blacks продължиха да изглеждат изгубени и да им липсва плавност.

Уил Джордан не докосна топката през първото полувреме. Дори когато All Blacks създаваха пространство, пасовете често отиваха към земята или шансът беше пропилян от основни грешки.

Въпреки загубата на Faf de Klerk – той беше нокаутиран 40 секунди след като се сблъска с коляното на Clarke – Boks се придържаха твърдо към плана си да ритат при почти всяка възможност. Тази тактика се отплати, като Boks спечелиха въздушните състезания. Техният начален опит към Арендзе дойде от Барет, който хвърли висока топка.

В защита All Blacks могат да се гордеят. Тяхната защита от маул, благодарение на новия треньор на нападателите Джейсън Райън, беше неузнаваема от ирландските серии. Няколко пъти те бяха добре организирани, за да отблъснат Бокс Маул. По-широко, All Blacks се бориха добре, като Beauden и Jordie Barrett събраха опонентите си в тъч рано.

Samisoni Taukei’aho беше рядка светла точка за All Blacks – проститутката на Chiefs поглъщаше интензивен натиск, за да забива хвърляния на пет метра от линията си и да предлага директно присъствие с топка в ръка. Ardie Savea, както направи срещу Ирландия, също даде всичко от себе си.

Иначе обаче движението беше еднопосочно.

Jordie Barrett напусна терена с контузия на глезена след 52 минути, за да създаде ново главоболие на Foster.

Те продължават да нарастват, както и натискът да се даде подобие на отговор.

Чакането за това продължава.

Южна Африка 26 (Кърт-Лий Арендсе, Уили льо Ру опитва; Хандре Полард 2 мин., 3 пенса, пропуснат гол)
Всички черни 10 (Опит на Шанън Фризъл, Ричи Мо’унга срещу, перо на Джорди Барет)