Тенис: Камила Джорджи в гореща вода над измамни детайли в рокля на French Open

Спорт

Камила Джорджи от Италия по време на след мача на съдебно интервю след победата й срещу Арина Сабаленка. Снимка / Гети

С Камила Джорджи говориха за избора й на рокля за третия кръг на Откритото първенство на Франция, но модните грешки не разсеяха италианката, докато тя марширува напред в Париж.

Георги, световен номер. 30, разстроена от седмия поставен Арина Сабаленка 4-6 6-1 6-0, за да премине към четвъртия кръг на Ролан Гарос за първи път в кариерата си, тъй като касапницата продължи в жребия за жени.

Георги беше разговарян от съдията преди мача й срещу Сабаленка да започне, като длъжностното лице изглежда има проблем с рекламното лого на роклята й, което е твърде голямо.

„Нямам никаква дребно, това е единствената ми рокля. Играх с нея преди“, каза Джорджи.

Според тенис коментатора Хосе Моргадо, съдията е казал на Джорджи, че може да играе в екипа си, но ще говори с “офиса” за това след мача.

Съобщава се, че проблемът е свързан с размера на логото на производителя на кухненски уреди DeLonghi на гърдите на Джорджи. Преди мача 30-годишната пусна своя снимка в съблекалнята в Instagram, тагвайки ДеЛонги.

Георги носеше същия стил на обличане по-рано в турнира, но без логото на DeLonghi.

Междувременно в днешния екшън американският тийнейджър Коко Гауф удари един бекхенд около гредата на мрежата в първия сет, докато спечели място в четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция за втора поредна година.

18-годишният американец пое от 4-all в началния сет по пътя към победата над номер. 31 поставената Елиз Мертенс от Белгия с 6-4, 6-0 на корт Филип Шатрие в неделя.

Гауф избухна на сцената на Уимбълдън, когато беше на 15, като стана най-младата квалификантка в историята на турнирите, победи Винъс Уилямс и стигна до четвъртия кръг.

Камила Джорджи от Италия в акция срещу Арина Сабаленка.  Снимка / Getty Images
Камила Джорджи от Италия в акция срещу Арина Сабаленка. Снимка / Getty Images

Първият й четвъртфинал от Големия шлем дойде в Париж през 2021 г., когато тя загуби от евентуалната шампионка Барбора Крейчикова, а сега отново стигна толкова далеч.

Следващият опонент на 18-ия поставен Гауф ще бъде шампионът на US Open от 2017 г. Слоун Стивънс от Съединените щати или No. 23 Йил Тайхман от Швейцария.

Защитаващият титлата Новак Джокович достигна своя рекорден 16-и четвъртфинал в кариерата на Ролан Гарос и може да намери познат враг в мрежата след това: Рафаел Надал.

Номерът Джокович, класиран на 1-во място, бързо се възстанови само от най-малките пропуски в началото на втория сет в неделя и продължи до победа с 6-1, 6-3, 6-3 над 15-ия поставен Диего Шварцман от Аржентина на корта Сузан Ленглен.

Джокович спечели всичките 12 сета, които е играл до момента в тазгодишния турнир и изпусна общо само 30 игри в четирите мача.

Той изостана с 3-0 във втория сет, но грабна седем поредни игри, за да вземе този сет и поведе с 1-0 в третия.

Джокович е на четвъртфиналите в Париж 13 поредни години. Той спечели титлата през 2016 г. и миналата година, част от колекцията му от 20 трофея от Големия шлем. Само един човек е спечелил повече – Надал, с 21.