All Blacks паднаха до поражение с 26-10 срещу Springboks в Mbombela

На стадион Мбомбела, Мбомбела: Springboks 26 (Кърт-Лий Арендсе 8 минути, Уили льо Ру 80 минути опити; Хандре Полард 2 кона, 3 пенала, дроп гол). Всички черни 10 (Шанън Фризъл опит 78 минути; Ричи Мо’унга против, Джорди Барет писалка). HT: 10-3.

Червена карта: Кърт-Лий Арендсе (75 минути).

Иън Фостър не може да избяга от кошмара.

Докато гледаше как All Blacks губят с 26-10 от Springboks в техния мач за шампионата по ръгби в Мбомбела в неделя сутринта, Фостър може би най-накрая е осъзнал, че вече не е правилният човек да тренира този отбор.

Пет загуби от последните шест теста казват всичко. И това нещастие не е приключило.

Следващия уикенд All Blacks трябва да направят всичко отново срещу Springboks, в цитаделата на Ellis Park в Йоханесбург, и освен ако Фостър не успее драстично да обърне съдбата на отбора в рамките на една седмица, неговият мандат като шеф на този отбор със сигурност ще приключи .

На нито един етап All Blacks не водеха в резултата на стадион Mbombela – и не изглеждаха, че ще вкарат гол, докато Шанън Фризъл не завърши страхотен пробив на Калеб Кларк в последните минути.

Springboks доминираха в схватката, разбивката и задушаващата им защита бяха изключителни. Дори загубата на полузащитника Фаф де Клерк в първата минута, след като той беше в безсъзнание след удар в главата от коляното на Калеб Кларк, не можа да промени изхода.

Имаше драма в края на мача, когато дясното крило на Springboks Kurt-Lee Arendse получи червен картон за сблъсък с Beauden Barrett във въздуха, но дотогава техните фенове вече пируваха с говеждо месо и бира, за да отпразнуват победата.

С 42 300 привърженици, наслаждаващи се на физическата форма и намерението на Springboks, особено с проститутката Малкълм Маркс, създаваща хаос, печелейки дузпи за загуба по време на великолепна 53-минутна смяна, All Blacks трябваше да се борят за всеки инч територия в жегата.

Вземането на топката в ръцете им не беше голяма драма, но задържането й достатъчно дълго, за да предизвика паника в защитата на Springboks, беше проблематично.

Кърт-Лий Арендзе от Южна Африка, вляво, празнува със съотборниците си, след като отбеляза гол срещу Спрингбокс.

Темба Хадебе/AP

Независимо дали става въпрос за Маркс и неговите приятели, използващи мощните си тела и техника, за да създават безпокойство при пробивите или да изискват ранни наказания за схватка, домакините често държаха всички аса.

All Blacks искаха да играят с неистова скорост и без съмнение щяха да бъдат разочаровани да видят как големите опозиционни нападатели многократно се свличат на тестето за водни паузи в опит да забавят темпото, но се бореха да пробият път през бързата защита .

Страхотен отбор като Springboks е достатъчно труден за победа в най-добрите моменти. Но когато се борите с ударите, не успявате да задържите топката или броят на дузпите се покачва, можете също така да си останете вкъщи и да се взирате в тапета, освен ако не можете да вкарате някой гений в атаката си.

Желанието на All Blacks не може да бъде опровергано. Но грешките ги нараниха и мощни бягащи топки като Риеко Йоане, Уил Джордан и Кларк имаха ограничено въздействие.

Измъчвани от бавно начало по време на загубата от Ирландия в серията с 1:2, All Blacks отново не успяха да пуснат ръчната спирачка след първия съдийски сигнал.

Последното им нещастие беше предизвикано от висок ритник от Springboks No 10 Handre Pollard, който не беше изпълнен чисто от Beauden Barrett и когато Lukhanyo Am помете хапчето от пода, той прати Ardense в пространството за петте точки.

Играчите на Южна Африка гледат как All Blacks изпълняват хака в Mbombela.

Полард добави към мизерията, като изби дузпа, когато Сам Кейн беше наказан при повредата, докато Спрингбокс отскочиха до преднина от 10-0 по средата на първото заклинание.

Намерението на All Blacks беше ясно; те имаха горещо желание да продължат да прехвърлят топката през ръцете, в опит или да избият опонентите си, или да пробият пукнатина в бързащата отбранителна линия.

Имаше мимолетни моменти на магия, нито повече, когато Бодън Барет се изстреля от трилинията, за да предизвика контраатака, но това не се получи след небрежен пас на Акира Йоане, който отиде напред.

Грешките в ключови моменти бяха проблем за All Blacks. Дейвид Хавили повали, за да провали едно обещаващо движение, Маркс спечели две дузпи при ударите и схватката в началото на мача беше в голяма борба.

Три дузпи срещу реквизита в стандартната част предизвикаха безпокойство, въпреки че те отскочиха, за да върнат една на групата Бокс в последната схватка на полувремето.

Предпазливи от гигантите в зелено, дебнещи в линиите, All Blacks избраха да се сблъскат с четирима играчи по-рано в играта като трик, за да гарантират така необходимото притежание на топката.

Тактиката на домакините да излизат във въздуха също създаде драми за All Blacks, които, предвид липсата на притежание и територия за дълги периоди, биха били разумно доволни да изостават само с 10-3 на полувремето.

Въпросът сега е как могат да обърнат съдбата си преди срещата в Елис Парк.

Големият момент

Първият опит за Springboks, за крилото на Arendse, даде тона. Това насърчи местните жители наистина да отворят гласовите си кутии, докато аплодираха отбора си до победа.

MVP

В момента, в който Малкълм Маркс излезе на терена, All Blacks бяха в раздор. Той ръководеше група Springboks, която разглоби All Blacks при разпадането.

Оценка на съвпадението

8/10

Голямата картина

Треньорът Фостър трябва по някакъв начин да вдигне отбора си, за да спечели в Йобург следващия уикенд, или със сигурност ще трябва да прекрати мандата си като човекът, който ще изведе този отбор напред.