Ameliaranne Ekenasio се откроява като Magic edge Tactix в продълженията

Магическият стрелец Ameliaranne Ekenasio, на снимката в предишен мач, беше изключителна в победата на своя страна в продълженията над Tactix.

Андрю Корнага / Фотоспорт

В Крайстчърч Арена, Крайстчърч: Магия 57 (Bailey Mes: 24/40, Ameliaranne Ekenasio: 33/36) Tactix 51 (Ellie Bird: 34/39, Te Paea Selby-Rickit: 17/19) 1Q: 11-13, HT: 27-25, 3Q: 43-37, FT: 51-51.

Амелиаран Екенасио прави всичко по силите си, за да бъде на Игрите на Британската общност.

Опитният стрелец отново впечатли в победата на Waikato-Bay of Plenty Magic с 57-51 в продълженията над Tactix в Крайстчърч в неделя, докато настоява за изтегляне от Silver Ferns.

Във втория мач за продълженията за деня, Magic изпревари Tactix в битката в дъното на таблицата на ANZ Premiership, като и двете страни играха за гордост.

Екенасио беше неразделна част за Magic, като отбеляза гол на краен работен ден, за да изравни резултата на 51-51 и да изпрати мача в продълженията.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* Звездите надделяват в трилъра за продълженията над Steel и печелят място във финалите на ANZ Premiership
* Звездите са напълно фокусирани, докато завършват сезона на ANZ Premiership с три мача за пет нощи
* Сблъсъкът на Crunch ANZ Premiership между Mystics и Pulse е отложен заради Covid-19

Тя превърна 33 от 36, включително пет от шест в продълженията, в уверена игра.

The Magic надигра Tactix в 6-минутното продължение, като Клер Керстен и защитникът ветеран Леана де Бруин спечелиха важни обороти в защита.

Амелиаран Екенасио от Меджик (изстрел от файла) реализира 33 гола от 36 опита в победата си в продълженията над Tactix.

Арън Гилиънс / Фотоспорт

Техният натиск в отбрана през корта беше изключителен в продълженията, като запазиха Tactix без голове и сами отбелязаха шест гола.

Това беше третата победа за сезона за Magic и те биха могли да избегнат трета поредна дървена лъжица, ако успеят да постигнат победи в последните си два мача и Tactix се спънат.

Бившият национален капитан Екенасио не е играл за Фернс, откакто ги доведе до рядкия триумф от Купата на Съзвездието над Австралия миналия март.

Тя се завърна в съда тази година след раждането на дъщеря Луна през ноември, но улесни пътя си обратно в ранните етапи на сезона с постепенно връщане към игра.

Екенасио изчака сезон 2021 г., за да се съсредоточи върху психическото си благополучие и след това обяви, че е бременна.

Преминавайки към Magic от Pulse, тя премина през още една пълна игра при победата над Tactix, като се открои заедно с Бейли Мес в края на стрелбата.

Окуражаващата игра на Екенасио ще бъде музика за ушите на треньорката на Silver Ferns Дам Ноелин Тауруа с липса на дълбочина в кръга на стрелбата.

Ветеранът с 47 теста ще бъде ключалка за националните изпитания на Silver Ferns в Уелингтън, в които ще участват до 27 играчи и ще се проведат от 20 до 23 юни.

Капитанът на Tactix Кимиора Пои (файлова снимка) имаше натоварен мач в средата на корта срещу Magic в неделя.

Кай Шворер / Getty Images

Нейният опит, спокойно присъствие на стрелба и лидерство биха били ценни за Ferns в Бирмингам.

На Tactix беше нанесен удар с атака с крило. Самон Натан беше изключен, тъй като Covid-19 и защитникът Келера Навай-Каукау също беше недостъпен поради заболяване.

Парис Петера беше даден на старта на мястото на Нейтън, а Кейт Лойд се нареди до Карин Бъргър в защитния кръг.

Това беше първият път, когато този сезон всичките 10 играчи с договор с Magic бяха на разположение в един и същи игров ден, обобщавайки смущенията, причинени от Covid-19.

Magic поведе с шест гола преднина в последната четвърт, но мощен завършек на Tactix създаде очарователен финал.

С резултат 50-всички в последната минута, Tactix не се забавляваше, изпращайки топката в кръга, като Ели Бърд ги извеждаше напред. Екенасио се засили с последната игра на регламента и след това Magic пое в продълженията.

Най-добре на корта

Екенасио беше превъзходен, преобразувайки 33 от 36 и отбеляза гол с високо напрежение, както звучеше на пълен работен ден, за да изпрати мача в продълженията. 47-тестовата папрат започва да удря най-висока скорост, което е само добра новина за Сребърните папрати.

Големият момент

Голът на Екенасио в края на краищата беше критичен, но защитните обороти на Керстен и де Бруин в продълженията бяха огромни и обърнаха играта по пътя на Magic.

Рейтинг на мача

8/10: Говорете за Супер неделя. Във втория мач за продълженията за деня Magic и Tactix изиграха трилър. Първото полувреме беше объркано с твърде много грешки, но това беше ръбът на мястото ви в последната четвърт.

Голямата картина

И двете страни трябваше да дойдат да играят само за тази, но Magic може да успеят да избегнат финала на последното място, ако успеят да спечелят още две победи, за да приключат кампанията си. Tactix завършват сезона си у дома срещу Pulse в понеделник в Крайстчърч.