Damian McKenzie пропуска три шанса да подпечата победата на Waikato в равенството на NPC с Hawke’s Bay

Damian McKenzie имаше лош ден в офиса след началото, тъй като Waikato бяха държани наравно от Hawke's Bay.

Хаген Хопкинс/Гети изображения

Damian McKenzie имаше лош ден в офиса след началото, тъй като Waikato бяха държани наравно от Hawke’s Bay.

На стадион Waikato, Хамилтън: Waikato 32 (опит Бейлин Съливан, опит Д’Анджело Леуила, опит Джеймс Тъкър, опит Дани Синкинсън, Дамян Маккезни 2 пенса, 3 мин.) Хокс Бей 32 (Исая Уокър-Leawere опитайте, Опит на Брад Вебер, опит на Дани Тоала, опит на Том Парсънс, Калеб Макейн 3 минуса, 2 химикалки).HT: 24-20. FT: 32-32. ET: 32-32

Плеймейкърът на All Blacks Деймиън Маккензи няма да забрави бързото си завръщане в провинциалното ръгби, след като пропусна три шанса да подпечата победата на Уайкато в дивото равенство 32-32 с Хокс Бей в Хамилтън.

В 100-ия мач на Лиъм Месам за провинцията, Макензи пропусна дузпа с три оставащи минути, докато мачът от край до край на стадион Уайкато стигна до продължения със златна точка.

След това 27-годишният играч имаше още един шанс да осигури трудна победа за защитаващите титлата си в продълженията, когато играч на Хокс Бей беше наказан, защото не се отдръпна, докато Mooloos настояваха за опит за победа в мача.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ:
* NPC: Canterbury hammer Manawatū 62-15 като изхвърлен All Black George Bridge грабва два опита
* След пропиляна година, Алама Йеремия се наслаждава на Окланд отново в NPC
* Преглед на NPC: Провинциалният футбол се завръща и всеки има шанс за голямата награда

Но за пореден път един ръждясал Маккензи напълно обърка ъглите си и изпрати опита си встрани от вертикалната врата, преди да пропилее представителна възможност за дроп гол мигове по-късно, когато Свраките се вкопчиха за заслужено равенство.

McKenzie направи опит да спаси борбата срещу Caleb Makene няколко минути по-рано, за да гарантира, че Waikato ще избегне поражението в началото на сезона, но без съмнение ще съжалява за неточността си от тийнейджъра, отивайки 5/8.

Резултатът означава, че отборите си поделят точките след задъхана среща, която доведе до 62 точки и малко висококачествено атакуващо ръгби.

Въпреки че изоставаха с 10-0 само след девет минути благодарение на опит на Isaia Walker-Leawere и дузпа на Makene, Waikato отвърна на удара с три собствени опита, за да поведе с 24-20 на почивката.

Джеймс Тъкър от Waikato отбелязва опит по време на задъхано първо полувреме, през което бяха отбелязани 44 точки.

След дузпа от далечна дистанция от Маккензи изведе Уайкато в резултата, Бейлин Съливан вкара първия опит за домакините, когато се разби от близко разстояние в 19-та минута след продължителен период на натиск.

След това нежеланият полузащитник на All Blacks Брад Уебър възстанови предимството на Magpies, само за D’Angelo Leuila да отвърне почти веднага три минути по-късно.

След това Джеймс Тъкър отхвърли един удар, за да вкара 10-ия си опит в кариерата след добра работа от Месам, за да изведе Уайкато напред за първи път след 32 минути, с дузпа на Макене точно преди почивката, намалявайки изоставането до четири точки.

Свраките започнаха второто полувреме с преден крак и висок удар на Люк Джейкъбсън срещу Уебър даде шанс на гостите да продължат напред. Дани Тоала забеляза пролука и се хвърли отблизо, а Макене добави екстрите.

Но преднината им продължи няколко секунди, след като Уайкато отиде направо в другия край и възстанови предимството им, а Дани Синкинсън завърши ударно движение отляво надясно в ъгъла.

По-късно Джейкъбсън беше пратен в кошчето за 10 минути, когато изтръгна топката от хватката на Вебер, докато беше на земята, а свраките направиха численото си предимство зачетно, когато капитанът надмина 10 минути преди края.

Това постави драматичен финал, но нито една от страните не успя да постигне победния резултат, докато си поделяха плячката.

Графства Манукау срещу Отаго

Дроп гол от Райли Хохепа точно при смъртта даде на Каунти Манукау драматична победа с 23-22 над Отаго във вълнуваща среща на NPC в Пукекохе.

Стийлърс доминираха до голяма степен в началния период и заслужено водеха с 10-7 на почивката благодарение на реализиран опит на Зуриел Тогиатама и дузпа на Хохепа.

Но те бяха накарани да платят за прахосничеството си, когато южняците започнаха да стрелят през второто полувреме и бързо обърнаха мача с главата надолу чрез дузпа на Джош Йоане и два опита за бърза стрелба от завърналото се крило Джона Нареки.

Джона Нареки впечатли при завръщането си от контузия в ACL, като отбеляза два опита за гостите през второто полувреме.

Дейв Роуланд/Гети изображения

Водейки с 22-13 с 10 минути преди игра, Отаго изглеждаше готов да върне точките на Дънидин, докато заместващият краен защитник и дебютант Есау Филимоехала не прибра Хохепа, заобиколен от пас, заобиколи няколко предизвикателства, за да ги преодолее и постави финал на трибуната .

И тогава човекът на момента завърши страхотно индивидуално представяне с пропуснат гол в последните секунди, след като домакините преминаха през 21 атакуващи фази срещу отчаяна защита на Отаго.

Окланд срещу Норт Харбър

Избухване от три опита за седем минути в началото на второто полувреме подпечата победата с 36-26 за Оукланд над Норт Харбър в Идън Парк.

Харбър водеше с 21-15 на полувремето и увеличи до 26-15 с превъзходен опит да удари Марк Телеа.

Но когато опората на Харбър Ник Мейхю беше осъден за грях за влизане отстрани и срутване на удар на линията, не само той допусна дузпа, но и домакините го последваха с още два опита в бърза последователност – крайният защитник Зарн Съливан завърши собствения си пробив и те центрираха от друг удар на линията – за да вкарат 21 точки за седем минути.

Това сложи край на точкуването, тъй като Оукланд лиши Харбър дори от бонус точка.