NPC: Canterbury hammer Manawatū 62-15 като изхвърлен All Black George Bridge грабва два опита

В CET Arena, Палмерстън Норт: Кентърбъри 62 (Фъргюс Бърк опитва (2) 10 минути, 49 минути, Броуди Макалистър (2) опитва 20 минути, 31 минути, Джордж Бридж (2) опитва 28 минути, 75 минути, Манаса Матаеле опитва 45 минути, Уил Гуалтър опитва 65 минути, Чай Фихаки 70 минути; Бърк, 4 мин., писалка, Алекс Харфорд 3 минуси). Манавату 15(Лейф Швенке опит 63 минути, Дрю Уайлд опит 80 минути; Брет Камерън против, писалка). HT: 29-3

Кентърбъри показаха значителни мускули, за да започнат NPC с бонус точки победа срещу смел, но несъвместим Manawatū.

Изправяйки това, което беше на практика супер ръгби сила в Палмерстън Норт в петък, мощната група нападатели на Кентърбъри беше напълно доминираща в определеното време, доставяйки два опита през първото полувреме да хвърли Броуди МакАлистър от търкалящи се удари.

Крилото на Axed All Blacks Джордж Бридж също взе два опита в едностранно състезание, което предполага, че все още има много две нива в NPC, въпреки че всяка страна се бори за една и съща награда в тазгодишното обновено състезание.

Според доказателствата от петък Кентърбъри ще бъде сериозен претендент за титлата с опитни играчи на супер ръгби в отбора си, допълнени от бившите тест играчи Оуен Франкс, Бридж и Уили Хайнц.

Те изглеждат особено силни на задния ред, където съперникът на All Blacks Кълън Грейс се комбинира с отличилия се от Highlanders Били Хармън и машината за борба с Crusaders Том Кристи в петък.

Грейс беше забележителен за посетителите със своя атлетизъм и скорост на работа, но трябва да се споменат и гребците от Manawatū Brayden Iose и TK Howden, които работиха изключително усилено в добре победена страна.

Джордж Бридж от Кентърбъри бележи в корнер въпреки най-добрите усилия на Тима Фаинга'ануку.

Марти Мелвил/Photosport

Джордж Бридж от Кентърбъри бележи в корнер въпреки най-добрите усилия на Тима Фаинга’ануку.

Грейс беше в разгара на действието от началните секунди на мача, когато блъсна топката и беше замесен в тежък сблъсък с глава с опората на Turbos Харисън Алън.

Донякъде изненадващо, реферът Дан Ваенга отсъди дузпа само въпреки изправеното естество на борбата на Алън и нито един от двамата не беше задължен да предприеме HIA.

Бърк вкара първия опит за сезона на NPC в 10-ата минута, преминавайки през обикновена защита от крилото на Турбос Ед Фидоу по късата страна и пробягайки 50 метра, за да отбележи.

Това беше знак за предстоящи неща, тъй като Кентърбъри натрупа преднина от 29-3 до полувремето и продължи с нея през второто заклинание.

За Turbos утехата дойде от добър опит на заместващата проститутка Leif Schwenke и крайния защитник Drew Wild – и знаейки, че няма да се изправят срещу Canterbury всяка седмица.

Големият момент

Опитът за откъсване на Manasa Mataele в началото на второто полувреме потуши всякакъв шанс за обратен удар на Turbos. Фиджийското крило се свърза прекрасно с халфа на Кентърбъри Далас Маклауд за петте точки, които жестоко последваха един от най-добрите периоди на Манавату в мача.

Оценка на съвпадението

6/10. Имаше някои хубави щрихи от страна на Кентърбъри, но с разгръщането на мача стана ясно, че битката е била болезнено нечестна.

MVP

Номер 10 Фъргюс Бърк и проститутката Броуди МакАлистър грабнаха по два опита всеки и впечатлиха в съответните си роли, докато Грейс направи достатъчно, за да запази името си в разговора на All Blacks. Въпреки това, работохолик № 7 Том Кристи се занимаваше с всичко по време на 80-минутна смяна и се увери, че Manawatū не може да навлезе в играта им.

Голямата картина

Кентърбъри приема Уелингтън в Крайстчърч следващата събота в първия си кросоувър мач срещу страна от конференцията Evens. Turbos приемат Оукланд в сряда.