NRL 2022, Canberra Raiders срещу Penrith Panthers мач от 21 кръг, акценти от мача, медийна конференция, контузии

Крайният защитник на Panthers Дилън Едуардс показа пет звезди в своя 100-ен мач от NRL, когато Premiers победиха Canberra с 26-6 на GIO Stadium в събота вечер.

Едуардс изглеждаше болен от контузия в рамото през по-голямата част от мача, но той непрекъснато се появяваше в защита и грабна опит, докато Пантерите натрупаха 18-ата си победа за сезона.

Рейдърс проляха първа кръв в деветата минута, когато техният вдъхновяващ лидер нападател Джош Папалий надви от близко разстояние за третия си опит за сезона. Реализацията на Джамал Фогърти направи 6-0.

На Пенрит му бяха нужни само три минути, за да отвърне на удара, след като грешка на Рейдърс им даде първата им възможност за атака и проститутката Апи Коройсау се зарови.

Дузпа срещу Хъдсън Йънг за натискане на Крис Смит, когато Пантерата преследваше бомба, даде лесен удар на Стивън Крайтън, за да направи 8-6 за Premiers след 22 минути.

Три минути по-късно Пантерите увеличиха преднината си до осем, когато резервният полузащитник Шон О’Съливан направи опит за Крайтън с добре претеглен ляв крак.

Твърде лесно за Коройсау

Огромен удар за домакините в края на първото полувреме, когато опората Джоузеф Тапин напусна терена с контузия в реброто, преди Пенрит да падне с човек за 10 минути, а синът на Джеймс Фишър-Харис беше блокиран за висок удар.

След това Raiders имаха редица последователни серии, атакуващи линията на Penrith, но превъзходната почистваща работа на Edwards и някаква последна защита държаха Green Machine на разстояние.

Домакините загубиха човек в първата минута на второто полувреме, когато Ник Котрич удари високо Едуардс и беше пратен в кошчето.

Big Papa разпалва домакините

След това Пенрит направи специален опит от далечна дистанция, като О’Съливан се справи два пъти, преди Едуардс да се измъкне, за да направи 20-6 за защитаващите се шампиони.

Raiders продължиха да пропиляват шансовете си и защитата на Penrith отказа да се предаде, като Koroisau, Isaah Yeo и Liam Martin преминаха през планина от работа.

Джейман Салмън, пет-осми на Пантерите, постави резултата без съмнение в 66-ата минута, когато вкара отблизо, за да направи резултата 26-6.

След като претърпяха едва втората си загуба за сезона в 20-ия кръг, Пантерите отвърнаха на удара превъзходно, преодолявайки отсъствието на плеймейкърите Нейтън Клиъри и Джаром Луай и звездата на задния гребец Вилиаме Кикау, за да завърши второстепенната премиерска титла.

Моментна снимка на съответствието

• Реквизитът на Raiders Джоузеф Тапайн беше поставен на отчет в 24-ата минута за съкрушителен удар срещу Джеймс Фишър-Харис.
  • Реквизитът на Panthers Джеймс Фишър-Харис беше докладван и изхвърлен осем минути преди полувремето за висок удар срещу Райън Сътън, който не успя да изпълни HIA. 18-ият играч на Канбера, Ата Мариота, се активира в 52-ата минута, тъй като Сътън беше изключен в резултат на нарушение, подлежащо на докладване.
  • Крилото на Рейдърс Ник Котрик беше фалиран в първата минута на второто полувреме за висок удар на Дилън Едуардс.
  • Половинките на Panthers Шон О’Съливан и Джейман Салмон се справиха с всичко, което Канбера им хвърли, като натрупаха 45 битки помежду си на ръбовете.
  • Пантерите спечелиха осем от последните си 10 мача срещу Рейдърс.

Котрич изпратен в кошчето

• Ранният опит на Josh Papalii беше 59-ият от неговата кариера от 258 игри.
  • Дилън Едуардс пробяга 162 метра и направи девет пробива за пантерите.
  • Пантерите пет-осми Джейман Салмон беше поставен на отчет в 60-ата минута, след като изрита и ботушът му влезе в контакт с Том Старлинг.
  • Суния Турува влезе в игра в 69-ата минута за своя дебют в NRL за Пенрит.
  • Алберт Хопоате свърши добра работа като краен защитник на Канбера с 18 бягания за 166 метра.
  • Рейдърс не са побеждавали Пантерите в Канбера от втората седмица на финалната серия през 2016 г.

Крайтън се опитва

Игра на играта

Изигравайки своята 100-на NRL игра, Дилън Едуардс празнува със стил в 46-ата минута, когато завърши страхотен опит на отбора да увеличи преднината на Пенрит до 14 точки. Hooker Api Koroisau започна движението от собствената си страна на половината път, преди да намери Isaah Yeo, който изпрати топката към Джеймс Фишър-Харис. Плеймейкърите продължиха движението, като Шон О’Съливан се справи два пъти и Скот Соренсен също се включи, преди Едуардс да избяга, за да направи седмия си опит за сезона.

Едуардс отбелязва мач 100 с опит

Какво казаха

„Много се гордея с момчетата тази вечер. Канбера имаше за какво да играе и те определено имаха по-добри резултати в началото на мача, така че успяха да се върнат веднага и да вкарат гол, което помогна и мисля, че когато паднахме до 12 мъже, това беше повратната точка. начинът, по който отговорихме на това. Това вдъхнови отбора и ни даде много увереност. Просто добра победа за нашия клуб, като се вземат предвид всички неща.”
– Треньор на Пантерите Иван Клиъри

Пантерите: Кръг 21

„Няма да си тръгна от това обезсърчен, защото момчетата положиха толкова много усилия, но ние просто се разочаровахме от… опитите, които вкараха, това са опити, които спираме всяка седмица. И само един- един мач, без да насочват своя удар. Това не ме плаши, защото сме по-добри от това в защита. Започнахме мача толкова добре и знаех, че ще го направим, бяхме в наистина добра форма и това няма да да спрем това, което правим. Ние сме в режим на оцеляване и така ще играем и няма да позволим този резултат тази вечер да повлияе на начина, по който се подготвяхме и се заобикаляхме, така че ние ще отскочи от това и ще отидем отново.” – Треньорът на Рейдърс Рики Стюарт

Raiders: Рунд 21

Какво следва

Raiders са у дома срещу Dragons в кръг 22, преди да се отправят към Нюкасъл, за да се справят с Knights следващата седмица. Те завършват редовния сезон с мачове срещу Manly (h) и Wests Tigers (a).

Пантерите откриват 22-ри кръг със страхотна игра срещу Storm на Bluebet Stadium, преди да се справят с Rabbitohs на Accor Stadium в 23-ти кръг. Последните две срещи на Premiers са срещу Warriors (h) и Cowboys (a).