NRL 2022, Cronulla Sharks, Sydney Roosters 12 кръг, акценти от мача, наранявания, коментари на треньори

Майсторски клас от капитан Джеймс Тедеско доведе петлите до победа с 36-16 над Sharks на PointsBet Stadium в събота вечер.

Tedesco се настрои за Origin One с ослепителен дисплей, който включва опит, две асистенции за опит, девет прекъсвания на захвата и 242 бягащи метра.

Петлите имаха ранна надмощие благодарение на опит на Даниел Тупоу само в четвъртата минута, след като Дрю Хътчисън взе шанса да бяга в последния мач и намери крилото си с хитро разтоварване.

Идва 21-ата минута и Тупоу имаше своята втора за вечерта и 125-та в кариерата си, след като Люк Киъри и Тедеско комбинираха игра със скрабейз, за ​​да дадат на крилото салонен проход към линията.

С петлите, които създаваха изобилие от игра във втората фаза, беше разтоварване от младия пистолет Джоузеф Суаалии, което ги насочи към поредния марш надолу по полето, който завърши с Nat Butcher, отбелязан с брилянтен пас на Tedesco.

Тупоу открива резултата

В 31-ата минута Петлите направиха четвъртия си опит, когато Сам Уокър предизвика кратък страничен рейд, който включваше магически ръце от Пол Момировски и беше завършен от Тедеско за осми опит за годината.

Акулите излязоха с по-голямо намерение през второто полувреме и зададоха много въпроси, но защитата на петлите се изправи, като Уокър, Флетчър Бейкър и Сити Тупуния измислиха големи борби.

Касапин на крилото разширява преднината на петлите

След като държаха акулите на разстояние, петлите щурмуваха на терена с помощта на 40-метров бягащ от Тедеско и няколко играчи, които бяха обработени, преди Jared Waerea-Hargreaves да се хвърли и резултатът беше 24-0 след 50 минути.

“Акулите” най-накрая дадоха нещо за аплодисменти на огромната домакинска публика в 56-ата минута, когато Сиосифа Талакай разби линията и намери Роналдо Мулитало за първия си опит.

Мулитало осигурява искра за акулите

В 65-ата минута това беше Конър Трейси с ловко хващане и пас, за да постави Сионе Катоа в десния ъгъл, но опитът за реализация на Хайнс попадна в изправено положение и разликата остана на 14 точки.

Когато Камерън МакИнес се стрелна от близко разстояние, за да направи три опита за 14 минути, акулите се върнаха към 24-16 и петлите чуха стъпките.

Отчаяната защита на Момировски и Тупоу отказа на Катоа за шест минути игра и петлите успяха да сложат мача, когато Джоузеф Ману заграби разпусната топка и се надпреварва на 60 метра за гол.

Конър Уотсън грабна последния опит за вечерта, след като петлите изкараха разликата до 20 точки.

МакИнес държи акулите в него

Моментна снимка на мача

• Петлите продължават да се изправят срещу висококачествени опоненти, като пет от седемте им победи през 2022 г. идват срещу Sharks, Cowboys, Broncos, Eels и Sea Eagles.
  • Сиосифа Талакай се справи най-добре за акулите, завършвайки вечерта с девет проби за бордове със 151 бягащи метра.
  • Томас Хейзълтън излезе на терена в 34-ата минута за своя дебют в NRL. 23-годишният младеж, който произхожда от Goulburn, стана Shark No.552.
  • Joseph Suaalii беше считан за HIA от първа категория и беше изключен до края на мача, след като беше изведен от средата на терена през второто полувреме.
  • Главният герой на Cronulla за 2016 г. Андрю Фифита изигра 200-ия си мач за Sharks.
  • Джеймс Тедеско отбеляза седем опита в последните си пет мача.
  • Петлите спечелиха последните си седем мача срещу Sharks.
  • Джаред Ваереа-Харгрийвс поведе за петлите в средата на рака с 16 удара на 152 метра.

Игра на играта

Четвъртият опит на петлите беше нещо красиво – Сам Уокър отиде наляво и изпрати куршум пас към центъра Пол Момировски, който яхна удар и получи страхотно разтоварване при летящия Даниел Тупоу. Ветеранското крило прескочи надолу по страничната линия и след това отправи перфектно времеви пас обратно вътре към капитан Джеймс Тедеско, който се оттегли, за да направи 20-0 и да заглуши публиката на PointsBet Stadium.

Страхотно Тедеско

Какво казаха

„Там стана близо [in the second half] но мислех, че имаме изключителна защита на нашата гол линия, която трябва да направим. Имахме шест или повече сета през това второ полувреме. Мислех, че е добре защитено. Мислех, че стилът ни на игра беше наистина ясен тази вечер. Имам чувството, че сме положили добра платформа и след това я използвахме по няколко различни начина, независимо дали беше с къси страни, или дълги отворени страни, или през багажника. Мислех, че балансът е наистина добър. Винаги можете да бъркате и ние ще го направим, защото това правим, но като цяло да дойдем тук и да играем така беше добра стъпка напред за нас.” – Треньор на петлите Трент Робинсън

Петли: 12 кръг

„Липсва ни постоянството на първите няколко отбора. Те гледат на едно и също всяка седмица, когато излизат на терена, а ние не сме го правили. Вероятно е имало само два или три мача, в които не сме, но това е много в 12 игри.Все още работим по въпроса, разбираме го и точно там, където сме, трябва да преминем през него. Очевидно е строг урок от тази вечер и ще се върнем, за да го разгледаме утре и вижте какво ще стане.” – Треньор на акулите Крейг Фицгибон

Акули: 12 кръг

Какво следва

Акулите са един от осемте отбора с чао в 13 кръг, преди да отплават през втората половина на сезона с пътуване до Редклиф, за да се изправят срещу Уориърс в 14 кръг. Този мач е в неделя, така че всеки Sharks, който играе State of Origin ще има три дни за възстановяване, преди да се опита да архивира.

Петлите ще се отправят към Канбера в 13 кръг без капитан Джеймс Тедеско на служба в Blues Origin. Линдзи Колинс и Ангъс Крайтън също са в микса Origin, така че дълбочината на петлите със сигурност ще бъде тествана.