NRL: Canberra Raiders, Parramatta Eels, Dylan Brown и Bailey Simonsson отбелязват дубли, докато Eels победиха Raiders

Паррамата, пет-осмият Дилън Браун изнесе шоу в столицата на нацията с два опита, докато змиорките надделяха над смел екип на Рейдърс с 28-20 на GIO Stadium.

Браун центрира в 65-ата минута, за да даде преднина на змиорките с осем точки късно и беше добре подкрепен от бившия юноша на Рейдърс Бейли Симонсон, който се върна, за да преследва старата си страна със собствения си дубъл при победата.

Това беше завладяваща игра, подобна на финалите между двата клуба, като Рейдърс излязоха от поредица от три победи, а змиорките търсеха нова победа за сезона преди чао следващата седмица.

Рейдърс поведоха с 18-16 до полувремето с по три опита на всеки през първите 40 минути.

Оттам гостите набраха мускули в защита, за да отблъснат атакуващите набези на Канбера, преди Мичъл Моузес да комбинира със Симонсон, за да го изпрати над линията за секунда в 53-ата минута.

Скъпо обаждане с шест отново, при което Corey Horsburgh избута топката с един захват нула, след като не чу обаждането, облекчи натиска върху Eels преди бюстът на Shaun Lane, завършен от Браун, да докаже разликата.

Skilful Brown извежда Eels напред

Моментна снимка на мача

• Полузащитникът на Рейдърс Джамал Фогарти игра в първия си мач за клуба, след като пропусна първите 12 седмици на сезона с контузия в коляното.
  • Себастиан Крис, който беше човекът, който замени Джарод Крокър (с рамо) в центровете, откри резултата, преди да получи секунда малко след това, когато Клинт Гътерсън разля завихрен висок удар.
  • Рейдърс поведоха с 18-16 на почивката, преди змиорките да вкарат два пъти през второто полувреме.
  • Змиорки пет-осми Дилън Браун беше опасно роуминг най-добре, завършвайки играта с два опита, включително три прекъсвания на линията и 173 метра.
  • Raiders завършиха на 89 процента през цялото състезание, докато имаха 52 процента от топката, но защитната демонстрация на Parramatta, особено през второто полувреме, беше огромна, за да им помогне да спечелят.

Превъзходният Симонсон помага за извеждането на змиорките напред

Игра на играта

Вторият опит на Дилън Браун изведе змиорките до осем точки преднина, но закъснението му, за да избяга от защитата на Рейдърс, показа колко много си играеше с домакините през целия следобед.

Лейн намира дупката и след това намира Дилън Браун

Каквото казаха

„Защитата ни през второто полувреме беше отлична, бяхме смели в опита си. Не мисля, че имахме футбол в другия край на терена. Имахме само пет сета през второто полувреме, което е много ниско. В защита отчаянието беше невероятно. Мислех, че нашите петица бяха изключителни в бекфилд тази вечер.” – Треньорът на змиорките Брад Артър.

„Колкото и да сме разочаровани, че губим, това беше добър футболен мач. Той отиде от край до край и докато те се появяват с такъв тип усилия, ние ще продължим да се развиваме в отбора, до който искаме да стигнем. Няколко прекъсванията на линиите през второто полувреме го обърнаха [for them]. Те са в основната част на стълбата и ние показахме, че можем да го съпоставим с тях. Със сигурност не сме уплашени от нито един отбор.” – треньорът на Raiders Рики Стюарт.

Лицензът за ритане на Хорсбърг беше незабавно отнет

Какво следва

Raiders се радват на седемдневен обрат преди голям сблъсък на GIO Stadium срещу отбора на петлите, като им липсват Джеймс Тедеско и вероятно Даниел Тупоу чрез Origin.

Канбера може да остане без двойка свои с Джак Уайтън и Джош Папали в микса за избор на Origin.

Parramatta се сбогува, давайки на играчите си една седмица почивка след изтощително начало от 12 рунда.