Super Rugby Wrap: Моана Пасифика преобръща сценария за плейофите на главата си с разстроени Brumbies

Малцина видяха Брилянтната победа на Моана Пасифика срещу идването на Бръмби и има потенциала да направи пътя на кръстоносците към финала значително по-труден.

Сините ще бъдат домакини на Highlanders или Force следващата седмица, Crusaders ще играят с Reds, Chiefs ще приветстват Waratahs, а Hurricanes ще пътуват до Канбера, за да се изправят срещу Brumbies.

Тази картина щеше да е различна, ако Бръмби победиха Моана Пасифика и се заключиха на третото място в класацията, а резултатът е, че Crusaders ще играят с Chiefs в един полуфинал, ако и двамата спечелят следващия уикенд, вместо да се изправят срещу победителя от Brumbies v Четвъртфинал на Waratahs изглеждаше вероятно.

The Chiefs вече спечелиха в Крайстчърч тази година и с Броуди Реталик връщайки се към битката срещу Фиджийски Друа в събота те явно представляват риск за всяка страна.

* Western Force побеждава Hurricanes 27-22, за да запази надеждите на финалите на Super Rugby Pacific живи

Кръстоносците също може да са без услугите на Пабло Матера. Като се има предвид, че Highlanders № 10 Сам Гилбърт беше ударен с петседмична забрана, която имаше отправна точка от 10 седмици за подобен инцидент, включващ Майкъл Хупър, сезонът на Матера можеше да приключи.

Играчите на Моана Пасифика празнуват опита на Лоту Иниси срещу Бръмби.

Андрю Корнага / Фотоспорт

TJ Perenara губи битка, която никога не би могъл да спечели

Гледката на TJ Perenara се марширува на 10 метра за чат в загубата на Ураганите от Силите няма да направи добре своите шансове за All Blacks.

Ураганите загубиха около 50-50 секунди при срива, но реферът Ангъс Гарднър е един от най-добрите в бизнеса и Перенара вече беше предупреден, преди австралийският подател на сигнали да загуби търпение с него.

Дисциплината трябва да бъде основно съображение за All Blacks тази година, особено когато става въпрос за серията Bledisloe.

През последните седмици беше очевидно, че австралийците смятат, че могат да проникнат под кожата на новозеландските страни, като Brumbies No 9 Nic White е най-големият вредител в южното полукълбо.

Романо доказва нещо

Откакто се сринаха в последните 10 минути срещу Ураганите в началото на сезона, хората на Леон Макдоналд просто отказаха да загубят.

Спечеленият от мача гол на Зарн Съливан срещу Waratahs в събота беше красота, но имаше сериозна твърдост през цялото представяне.

Дори когато бяха без двама нападатели през първото полувреме поради жълти картони, схватката свърши работата и нивата им на отчаяние в защита в техните собствени 22 напомняха за отборите на Чийфс, спечелили титлата през 2012-13.

Междувременно Люк Романо е справедлив вик, за да се счита за подписване на сезона. 36-годишният футболист, който може би беше най-доминиращият ключал в NPC от миналия сезон за Кентърбъри, остава вреден носител на топка, който изпраща съобщение до Crusaders всеки път, когато гърми си проправи път над линията на печалба.

Резултати от 15 кръг

На стадион Orangetheory, Крайстчърч: Crusaders 28 (Фъргюс Бърк опита 11 минути, Уил Джордан опита 15 минути, Броуди Макалистър опита 37 минути, Том Кристи 67 минути; Бърк 4 кон) Куинсланд Редс 15 (Ричи Азиата опита 56 м, Лоусън Крейтън опита 71 минути; против, писалка) HT: 21-3

Жълт картон: Пабло Матера 55мин

В Чърчил Парк, Лаутока: Вождове 35 (Ангъс Таавао опита 14 минути, Брин Гатланд опита 21 минути, Емони Нарава опита 40 минути, 53 минути, дузпа 66 минути; Брин Гатланд 4 победи) Фиджийски Друа 34 (Apisalome Vota опитва 31 минути, 75 минути, Kalaveti Ravouvou опитва 70 минути, Timoci Sauvoli опит 79 минути; Teti Tela 4 con, 2 pen). HT: 21-7.

На стадион Mt Smart, Окланд: Moana Pacific 32 (Уилям Хавили опита 21 минути, Джо Апикотоа опита 27 минути, дузпа опит 40 минути, Лоту Иниси опита 76 минути; Кристиан Леалиифано 2 победи, 2 химикалка) Бръмби 22 (Конал Макинърни опита 13 минути, Лаклан Лонерган опита 57 минути, Пийт Саму опита 83 минути; Ноа Лолезио 2 победа, отпаднал гол). HT: 19-7.

Червена карта: Секопе Кепу (Моана Пасифика) 11мин

Жълти картони: Конал Макинърни (Brumbies) 39 минути, Jahrome Brown (Brumbies) 41 минути (първо полувреме)

В Leichhardt Oval, Сидни: Blues 20 (Камерън Суафоа опита 66 минути, Люк Романо опита 74 минути; Джок Макензи писалка, против; Зарн Съливан dg, против), Варата 17 (Марк Наваканитавасе 2 опита 51 минути, 56 минути; писалка Тейн Едмед, 2 кон). HT: 3-0.

Жълти картони: Ейдриън Чоат (Блус) 28 мин., Акира Йоан (Блус) 29 мин.